Добре дошли, Гост
Потребител Парола: Запомни ме

ТЕМА: Малко помощ

Малко помощ #28

• RadetU
  • RadetU's Avatar
  • New Member
Здравейте, аз съм на 23 и уча а агроном и искам да помоля да ми кажете нещо повече за Соята, защото имам да правя агротехническа карта?
Благодаря предварително
Последна промяна: от RadetU.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Малко помощ #29

• peter
  • peter's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 1
Първото нещо, което трябва да знаете за соята е, че тя е бобово растение и е една от най-отглежданите култури в света. Широкото й разпространение се дължи на изключително многобройните продукти, които се получават от преработката на нейните зърна - както за хранително-вкусовата, така и за много други промишлености. Соята е един от най-добрите предшественици за всички земеделски култури, тъй като обогатява почвата с азот, благодарение на азотфиксиращите грудкови бактерии, заселващи се по нейните корени, които фиксират елемента от въздуха и го натрупват в почвата. За предшественици на соята са подходящи зимните житни култури.
Като съществен недостатък на соята може да се посочи, че като бобова култура тя се нуждае от почвена и въздушна влажност, което я прави неподходяща за отглеждане на неполивни площи. В Северна и Южна Америка почти на 100% се отглежда генномодифицирана соя, която е устойчива на хербицида Раундъп за контол на плевелите. Това позволява получаването на високи и стабилни добиви. В Европа е забранено отглеждането на ГМО соя, което не позволява получаването на високи добиви. Другият ограничаващ фактор за получаване на високи добиви е липсата на поливни площи. Тези два фактора обуславят високият внос в Европа на соя, произведена в американския континент.
Ако имате конкретни въпроси, свързани с проекта, който трябва да изработите, моля задайте ги и ще ви отговорим.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

BANER fermer Banner new  NZR.BG Baner 270 x 120 2